Çalışma Alanlarımız

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Küçük yaştaki ve ergenlik çağındaki çocukların, zihinsel, sosyal veya duygusal sorunlar yaşamaları sonucunda hem çocuklara hem de ebeveynlerine verilen danışmanlık hizmetidir. Çözüm odaklı yapılan görüşmelerle bireylerin problem çözme becerisini geliştirmek, bilişsel ve duygusal olarak güçlenmesini sağlamak ve sağlıklı ilişkiler kurabilmesi hedeflenir.

Gelişim Takibi

Çocuk Gelişimi için en önemli dönem 0-6 yaş aralığıdır. Birçok sosyal, duygusal ve bilgisel beceriler dönemde gelişim göstermektedir.
Çocuğun ihtiyaçlarına uygun gelişim değerlendirme testleri uygulanarak ailelere oyun, beslenme, uyku vb. konularda destek verilmekte ve rutin takibe alınmaktadır.

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığında aile bireyleri arasında yaşanan krizlerin, sorunların ve problemlerin çözülmesi için aileye destek verilmektedir. Yaşanan problemlerde aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olunmakta ve yaşanabilecek başka problemlerin önüne geçillmektedir.

Çocuk Odaklı Oyun Terapisi

Çocuklarda görülen ruhsal problemler ve davranış sorunlarının bu alanda eğitim alan uzman kişi tarafından oyun ve oyuncaklar aracılığıyla tedavi edilmesi, iyileştirilmesidir.
Oyun terapisi ile; Kaygı ve Stres, Aşırı Çekingenlik, Uyku, Yemek ve Tuvalet Sorunları,Yas ve Kayıp Durumları,Anne ve Baba Ayrılığı, Okula başlama ve uyum sorunları, davranışsal problemleri, Saldırganlık/Öfke veya Zorbalık gibi problemler üzerine çalışılmaktadır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Danışmanlığı

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), aşırı hareketlilik, dikkat ve konsantrasyon bozukluğu, dürtüsellik (impulsivite) şeklinde açığa çıkan psikiyatrik sorunlardan biridir. Okul çağı döneminde çocukların akademik ve sosyal gelişimini olumsuz etkileyen bu durum tedavi edilmezse yaşam boyu devam eden bir hastalıktır.

Okul Başarısı Takibi ve Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu, öğrencinin akademik başarısını arttırmanın yanında öğrenciyi kazanmaya yönelik yapılan koçluktur.
Öğrencinin güçlü yanlarını keşfetme, yeteneklerini ortaya çıkarma ve hedeflerini belirlemede yol gösterici olur.
Okul başarısı takibi ile öğrencinin derslerinden yüksek not alması ve etkin çalışma becerisi kazanması hedeflenmektedir.

Online Danışmanlık

Psikolojik destek almak isteyen kişiler için verilen interaktif bir danışmanlık hizmetidir. Çeşitli nedenlerden dolayı psikolog ile yüz yüze görüşmeye vakit bulamayan kişiler veya yaşadığı bölgede psikolog bulunmayanlar bu yöntem ile psikolog ile online görüşme yapabilmektedir.